מהו גיוס במדיה חברתית ?


מדיה חברתית ככלי גיוס היא הדבר החם והמדובר ביותר בתעשייה. מגייסים רבים בעולם אימצו בצורה מדהימה את המדיה הטכנולוגית לקידום המטרות שלהם, וזאת מאחר ויצירת קשר "connection" במדיה הזו באה כל כך בטבעיות. למד כאן על הכלים והפרקטיקות להן אתה זקוק כדי להצליח בגיוס בזירה החברתית.

ע"פ jobvite כ- 94% מהמגייסים בעולם היום מדווחים כי הם משתמשים במדיה החברתית, כמו כן אותם המעסיקים מדווחים על 49% שיפור באיכות המועמדים, בהשוואה למועמדים המגיעים ממקורות הגיוס המסורתיים. בנוסף המגייסים מדווחים גם כי 59% מהעובדים שגויסו מהמדיה החברתית היו "האיכותיים ביותר".

המדיה החברתית ככלי גיוס

המדיה החברתית יכולה לעשות עבור הארגון שלך הרבה יותר מאשר לאתר וליצור קשר עם מועמדים פוטנציאלים. באמצעות המדיה החברתית, אתה יכול בקלות להציג את מיתוג המעסיק שלך ולבנות מערכות יחסים עם מועמדים טובים פוטנציאלים. דפים וקבוצות בפייסבוק, טוויטר ולינקדאין מהוות פלטפורמה מצוינת לחשוף את המשרות בארגון שלך וליצור שיח ע"י מסירת מידע בסיסי, לו המועמד זקוק. והדבר הכי טוב במדיה החברתית היא, שהיא מאפשרת לך לראות מי צפה בדף שלך ולנתח את המידע, הודות לכלים שרשתות אלו פיתחו. באמצעות אנליטיקס תוכל לדעת במדויק מי הקהל שלך, או במקרה שלך מי הוא העובד שלך.

אז, הנה סקירה קצרה של הרשתות החברתיות המובילות שיעזרו לך עם חיפוש העובדים, יחד עם כמה טיפים לשימוש בכלים אלו כדי לקבל יתרון על פני מגייסים אחרים.

לינקדאין – LinkedIn

המחזיקה בתואר הרשת החברתית המקצועית הגדולה בעולם , ללינקדאין מעל 347 מיליון חברים ומעל ל 44,000 מודעות דרושים מאפליקציות ניידות בכל יום.

ע"פ Herd Wisdom, כ- 89% מהמגייסים דווחו כי איישו משרה באמצעות לינקדאין, בעוד ש-10,200,000 משתמשים דיווחו כי מצאו עבודה באמצעות הרשת המקצועית.

ללינקדאין מטרה לחבר בין מעסיקים ועובדים מקצועיים ולפתח קשרים עסקיים בין חברות. ולכן היא פיתחה מספר כלים וחשבונות פנימיים חלקם בתשלום (די יקר) כדי לעזור לך להגיע ליותר מועמדים ולגייס יותר עובדים.

זה לא קשה להבין מדוע לינקדאין היא הרשת הגדולה והיעילה לגיוס עובדים. הפרופיל של כל חבר חייב להכיל את 3 מקומות העבודה האחרונים שלו ואת רשימת הכישורים והיכולות שלו, יחד עם חוות דעת והמלצות של חברים ומעסיקים אחרים. המידע הזה מאפשר חיפוש בהמון מסננים ומציאת רשימות מדויקות של מועמדים. מנוע החיפוש של לינקדאין מאפשר חיפוש לפי תעשיות, חברות, תחומי עניין ושורת החיפוש שלו מאוד דומה לחיפוש הבוליאני בגוגל.

מעבר ליכולות החיפוש המדהימות שלו הנה כמה מאפיינים שאתם חייבים לדעת:

  • כדי ליצור קשר עם חבר בלינקדאין אתה חייב שיהיה לך חבר שמקושר אליו. החברים בלינקדאין מסודרים ברמות לפי רמת הקשר 1, 2, 3.

  • החיפוש הבסיסי של לינקדאין (אם לא רכשת חשבון בתשלום) מציג רק את 100 תוצאות החיפוש הראשונות.

  • בלינקדאין יש לך אפשרות לראות מי צפה בפרופיל שלך, איפה הוא עובד, מה הגדרת התפקיד שלו, ומה הכישורים שלו וכך לבחור למי מהם לחזור ולהציע משרה.

  • עדכונים- לינקדאין שולחת לך עדכונים למייל על כל פעילות בחשבון, היא גם מפיצה עדכונים מהחשבון שלך לרשת בכל פעם ששנית את הגדרת התפקיד, מקום העבודה וכן הלאה

  • שיווק תוכן- בין אם אתה עושה זאת באמצעות שינוי סטטוס, פרסום פוסט או דיון בקבוצה המטרה היא להוציא תוכן שממתג אותך כמומחה.

לינקדאין היא רשת חברתית מקצועית מצוינת כפלטפורמה להדק ולפתח את הקשרים שלך ובעיקר להגדיל אותם כדי שבסופו של דבר תשיג יותר "לידים" של מועמדים איכותיים לחברה שלך.

פייסבוק – Facebook

Herd Wisdom פייסבוק היא עדיין הרשת החברתית הגדולה בעולם עם מעל ל 1.7 מיליארד משתמשים חודשיים בעולם. ועם ממוצע של 1.13 מיליארד משתמשים יומיים. זה לא מפתיע שמעסיקים פנו גם לרשת הצדדית הזו למציאת מקורות גיוס נוספים. השימוש הפשוט והחינמי במסנג'ר הופך אותה למאוד קלה ולא רשמית לקשר ראשוני עם מועמדים. ע"פ 26% , כ-מהמגייסים איישו משרה באמצעות פייסבוק וכ- 18,400,000 מחפשי עבודה דיווחו כי מצאו עבודה באמצעות רשת זו.

פייסבוק אמנם אינה מאפשרת חיפוש מתקדם בפילטרים ע"פ מילות חיפוש אבל היא כן מקבלת חלק מהאופרטורים של החיפוש הבוליאני. לעומת זאת הרשת הזו מאפשרת לך ליצור ולבנות קשרים יותר חזקים ואמון הנדרשים כדי לפנות ולהציע למועמד משרה.

הנה כמה מהמאפיינים אותם תוכל לרתום לטובתך כמגייס בפייסבוק:

  • הקמת FUN PAGES- זהו דף חברה עסקי, אבל לא ממש פורמאלי הוא מאפשר לעובדים ולמנהלים בו להעלות תכנים אשר ממתגים את המעסיק כמעסיק ולא רק כנותן שירות או מוכר מוצר. תמונות של אנשי הצוות, ימי כיף וכנסים, המון תוכן איכותי לעובדים וללקוחות כל זאת מאפשר פיתוח מערכות וקשרים במדיה לקידום הגיוס.

  • מודעות פייסבוק – תוכלו לקדם משרות בתשלום ולמקד את הפרסום שלכם לקהלי יעד ספציפיים מבוסס על מיקום, התנהגויות, תחומי עניין למרות שמודל זה היום הופך לפחות כלכלי.

  • קבוצות- היום יש קבוצות לכל דבר , משרות בפייסבוק, משרות בין חברים בפייסבוק, משרות בין חברים בפתח תקווה בפייסבוק, משרות בין חברים בפתח תקווה בתחום הנדל"ן בפייסבוק וכן הלאה וכן הלאה. המגמה הנוכחית היא לצמצם את הקהילות ולהפוך אותן ליותר איכותיות ולא המוניות. אז צרו קבוצה משלכם (אך דעו כי זה צורך המון זמן) או הצטרפו לקבוצות קיימות כדי לנצל את הפוטנציאל המדהים שיש בהן כדי לייצר קשרים גם אם כרגע אין גיוסים ממשיים.

  • כפתור SHARE- זהו החבר הכי טוב שלך בכל פעם שתפרסם מודעה הקשרים שלך יוכלו לשתף אותה עם חברים שלהם. העיקרון של 'עובדים טובים מכירים עובדים פוטנציאלים טובים' עובד גם כאן. אבל זכור זה לא מספיק לשלוח חברויות אם לא תתחזק את הקשרים שיצרת לא תקבל שיתופים.

טוויטר - Twitter

טוויטר נועד לפרסומים מידיים ורלוונטיים הם חייבים להיות קצרים עד 120 תווים, ובליווי תמונות כדי ליצר אינטראקציה עם העוקבים שלך. זה די פשוט, מטרתה לשמור אותך במודעות העובדים הפוטנציאלים. ממוקמת אחרי פייסבוק לטוויטר כ-271 מיליון משתמשים אקטיביים ביום. 15% מהמעסיקים דיווחו כי איישו משרה באמצעות טוויטר וכ- 8,000,000 מחפשי עבודה מצאו את עבודתם באמצעות רשת זו.

לטוויטר אותם מאפיינים כמו לפייסבוק, אתה יכול להשתמש בחשבון הטוויטר של החברה או של מנהל הגיוס איך שתבחר. אבל הפעולות צריכות להיות עקביות ותדירות ובעיקר רלוונטיות וכאלו שיציגו את ה"אישיות" של המותג שלך.

הנה כמה טיפים לחיפוש ופרסום יעיל יותר בטוויטר:

  • SEO הוא חברך הטוב במקרה של טוויטר מנוע החיפוש שלו מחפש אחר תיוגים, קטגוריות, ומילים שחוזרות על עצמן במאמרים ואותן כדאי לחפש, וגם לשתול במודעות הפרסום שלכם.

מילים אלו מסומנות בסמלים @@ ו ##

השתמש במילים רלוונטיות ו- # האשטאג HASHTAG אותם. כך שיוכלו להימצא בחיפוש של טוויטר.

השתמש בהאשטאג לתייג פרסום משרה כך:

#jobhunt. #jobsearch בצורה זו משתמשים שאינם עוקבים שלך יכולים לראות את הפרסומים שלך.

טוויטר חושף תרבויות אין שם הרבה מקום לכתוב מניפסטים שלמים אלא משפטים קצרים שמייצגים אותך חישבו כמה מידע על מועמד נתן להשיג מהטוויטים שלו.

#גיוסעובדים #משאביאנוש #גיוסעובדיםבאינטרנט #גיוסעובדיםבפייסבוק #גיוסעובדיםבלינקדאין #socialmediarecruit #recrutment #linkedin #facebook #twitter

חפשו לפי תגיות
אין עדיין תגים.

מתעניינים במשרה ? 

צרו קשר בנייד 052-3823332 או שלחו

קורות חיים במייל meital@MITtalent.com

Thanks! Message sent.

מאמרים אחרונים