לא אחת מ- 9!


החיים הם שבע-עשיריות עבודה, עשירית אחת משפחה, עשירית אחת פוליטיקה ועשירית אחת מנוחה. כלכלה- המאבק למען תלוש המשכורת- היא שבע עשיריות מהקיום. קח מאדם את הכנסתו או את משרתו ובדרך כלל תמצא אותו במצב נפשי גרוע. אם אנחנו רוצים למצוא הוכחות לכך באיזשהו מקום, אנחנו נמצא אותן בכל מקום.

דאגה בנוגע לביטחון, דאגה בנוגע לערך רכושו, דאגות בנוגע ליכולת לעשות דברים בחיים למען אחרים הן הדאגות העיקריות של הקיום.

בוא ננסח את זה בצורה מאוד פשוטה. אנשים שאין להם מה לעשות, אנשים ללא מטרה נעשים בקלות רבה נירוטיים עד מטורפים. העבודה, ביסודו של דבר, היא לא דבר בזוי ומייגע. היא משהו לעשות. תלוש המשכורת מראה לנו שאנחנו שווים משהו. וכמובן, הוא מאפשר לנו לקנות את מה שדרוש לנו כדי לחיות. או כמעט מאפשר זאת.

אם כן, ביטחון בעבודה הוא חשוב. אבל הביטחון עצמו הוא הבנה. חוסר ביטחון הוא "לא לדעת". כשאדם הוא חסר ביטחון, הוא פשוט לא יודע. הוא לא בטוח לגבי דברים. לאנשים שיודעים יש תחושת ביטחון. אנשים שלא יודעים מאמינים במזל. אדם נעשה חסר ביטחון כאשר הוא לא יודע אם עומדים לפטר אותו או לא. לכן הוא דואג. וככה זה עם כל חוסר ביטחון.

חוסר ביטחון מתקיים בהיעדר ידע.

כל ביטחון נובע מידע. אדם יודע שיטפלו בו, יהיה מה שיהיה. זה ביטחון. בהיעדר ידע מסוים, זאת יכולה גם להיות סברה או הנחה מוטעית. אז אנחנו נמצאים במצב של בלבול וחוסר ביטחון.

מזל הוא יד המקרה. להיות תלוי במזל, משמע להיות תלוי ב- "לא לדעת" בחוסר ביטחון ובמצב של דאגות מתמיד.

על מנת להשיג עבודה, להחזיק בה ולשפר אותה, אדם צריך לדעת את הכללים המדויקים והמדוקדקים של החיים כדי שיהיה לו ביטחון מלא. זה לא מספיק שאדם יכיר את משרתו די טוב. זה לא יהיה ביטחון, כי עם הזמן אנחנו נראה- שהחיים עצמם הם "לא לדעת" ושיותר מדי דברים מקריים נכנסים לתמונה.

להיות במצב של ביטחון זה אומר "לדעת" שגם אם מקריות החיים תכנס לתמונה אנחנו נהיה בסדר. אם רק נוכל להפחית את מקריות החיים, מקריות העבודה והמשרה, אם נוכל להתיידד עם החברים הנכונים, אם נוכל להיות בטוחים שההשכלה שלנו תהיה בעלת ערך, ביטחון שהאינטליגנציה שלנו והיכולות הטבעיות שלנו לא ירדו לטמיון- אז דברים יהיו טובים יותר לא?

ביטחון = לדעת (מתוך חיי העבודה)

אספר לכם משהו על מקריות החיים, שבוע אחרי שפתחתי את MIT talent קיבלתי טלפון מרופא המשפחה על בעיה רפואית אפשרית, בעיה רפואית, זו מהסוג הגרוע ביותר! באותו יום שלחו אותי לאולטרסאונד, מיד לאחר מכן בדיקה כירורגית, יום למחרת ביופסיה ואז.... 10 ימים להמתין לתשובות. 10 ימים של "לא לדעת", זה מצב של כמעט טירוף אלמלא דאגתי להטביע את עצמי בעבודה. לכל המודאגים התוצאות טובות הכל בסדר ואני לא אחת מ- 9.

יש דברים שאין לנו שליטה עליהם כמו הבריאות שלנו, אבל "לדעת" אומר לדאוג לעשות בדיקות תקופתיות, "לדעת" אומר שבמשך 10 ימים קוראים ולומדים על המחלה ומה האופציות לטיפול, "לדעת" אומר להתכונן לכל תשובה ולהכין תכניות מגירה, לדעת אומר שכל אדם צריך לדאוג לביטוח הבסיסי ביותר, אם זה דרך המעסיק או באופן פרטי על "אבדן כושר עבודה" (ומי שאומר "לא יכול להרשות לעצמי" שיבדוק כמה עולה לו HOT/YES בחודש, ביטוח אבדן כושר עולה מחצית).

לדעת אומר לצמצם את מקריות החיים למינימום גם בעבודה, תמיד לדעת ולבצע הכי טוב את התפקיד שלכם כך שתהפכו לחיוניים למעסיק שלכם, אם יש איש מכירות שמוכר 8 יח' בחודש, תמכרו אתם 9! אם נציגת שירות אחת לוקחת 30 שיחות בשעה קחי את 35 שיחות!. תמיד תהיו הכי טובים, לא בשביל המעסיק שלכם בשביל העתיד שלכם. כך שגם אם תאבדו את העבודה מסיבה כל שלהי ממקריות החיים (העסק נסגר/ עבר מיקום / לא נותנים לכם העלאה). יהיה לכם קל יותר למצוא עבודה חדשה אם תשמרו על סטטיסטיקה חיובית ותוצאות בעליה לאורך הקריירה.

אז אני לא מאחלת לאף אחד לעבור 10 ימים של "לא לדעת", ואני בטח לא אומרת לקרוא על כל מחלה אפשרית למקרה שתבוא. מה שאני כן אומרת שבכל פעם שתרגישו מצב של חוסר ביטחון או בלבול תדאגו להרחיב את הידע בנושא וחוסר הביטחון יעלם, פתרונות חדשים יצוצו והדאגות יופחתו.

אל תשאירו את הדברים הכי חשובים לכם בחיים ל"מזל".

#עבודה #משפחה #קריירה #מקריותהחיים #חוסרביטחון #ניהולקריירה #טאלנט

חפשו לפי תגיות
אין עדיין תגים.

מתעניינים במשרה ? 

צרו קשר בנייד 052-3823332 או שלחו

קורות חיים במייל meital@MITtalent.com

Thanks! Message sent.

מאמרים אחרונים