איך לבנות מותג מעסיק חזק?

לכל עסק/ארגון גדול כקטן יש מיתוג מעסיק, לא תמיד אנחנו מודעים אליו אבל הוא קיים ויש לו השפעה מהותית על היכולת שלנו לגייס ולשפר את הליכי הגיוס שלנו. מיתוג המעסיק הוא בעצם מכלול המחשבות והציפיות של עובדים פוטנציאלים ועובדים קיימים בארגון שלנו. והוא גם זה שישפיע על הציפיות איתם יגיע המועמד להליך הגיוס וחיי העבודה שלו בארגון שלכם.

בכל שנה מפרסם דה מרקר בשיתוף BDI את סקר 100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהן. ובכל שנה מצפים מנכ"לים ומנהלות משאבי אנוש לתוצאות הסקר ולא רק בגלל היוקרה והפרסום, אלא בגלל שהדירוג ישפיע על הקלות שבה יצליח הארגון לגייס את השחקנים הטובים ביותר אליו וכן על יכולת שימור העובדים הקיימים שלו.

בסקר שערך לינקדאין בקרב 2000 מעסיקים ובדק את השפעת המיתוג על הליכי גיוס ושימור עובדים נמצא כי:

א. ארגון בעל מותג מעסיק חזק חוסך כ- 50% בעלויות הגיוס לעומת ארגונים בהם מיתוג המעסיק הוא ממוצע או גרוע.

ב. ארגון בעל מותג חזק משמר עובדים טוב יותר, ונהנה מצמצום של 28% בתחלופת עובדים.

ג. 20% יותר תגובה של מועמדים פאסיביים אליהם נעשתה פניה יזומה ברשתות חברתיות או דרך מנהלים מגייסים.

*המיתוג משפיע על גורמים רבים אחרים לא רק בתוך הארגון אלא גם בקרב גורמים חיצוניים כמו ספקים ונותני שירות אחרים.

אז איך עושים את זה?!

אנסה לקצר תורה שלמה לכמה עקרונות חשובים:

1. כדי לבנות את מותג המעסיק שלכם צריך קודם כל להסתכל פנימה לתוך הארגון שאותו מנהלים. יש לבחון היטב את הסיבות בגללן העובדים המוכשרים שלכם הצטרפו לארגון ויותר חשוב מכך מה גורם להם להישאר ולבחור דווקא בכם. באותו אופן ניתן לשאול מועמדים שפנו אליכם בצורה יזומה מדוע הגישו מועמדות לארגון שלכם ולא לארגון אחר, או מה במודעת הדרושים שלכם הניע אותם להגיב.

2. בידול, אל תהיו כמו כולם הרי כולם מפרסמים שהם מציעים "תנאים סוצ' טובים", "אווירה משפחתית/מסלולי קריירה מוגדרים", "אופציות קידום", "פיתוח אישי/מקצועי" וכן הלאה. כפי שאתם מצפים מהמועמד ל-"קבלות" כך גם אתם תציגו את ה-"קבלות" שלכם, לדוגמה:

"בארגון שלנו העובדים כל כך מרוצים ש- 50% מהגיוסים שלנו הם מ"חבר מביא חבר""

"בארגון שלנו 90% מהמשרות הבכירות נסגרות ע"י קידום של מנהלי ביניים" "הארגון שלנו מקדם ומעצים נשים ולכן מעל 70% מהמשרות הבכירות מאוישות ע"י נשים" וכן הלאה יש לבחור את האג'נדה שלכם בחכמה ובהתאם לתוצאות הסקרים שביצעתם, נסו להיות יצירתיים ולכוון את המיתוג לקהל היעד שהייתם גם רוצים לגייס בעתיד.

3. גאוות יחידה, ריתמו קודם כל את ההנהלה הבכירה ומנהלי הביניים, הם אלו שיעבירו את המסרים הלאה ליתר העובדים. "גאוות יחידה" יכולה לחולל פלאים, הרי אנשים בוחרים קשרים עם אנשים שדומים להם ולכן עובדים טובים מכירים עובדים פוטנציאלים טובים אחרים, ולכן אין דרך קלה יותר וזולה יותר להפיץ את הבשורה מאשר להפוך את העובדים הקיימים שלכם לשגרירים.

4. מקדו את שיווק ופרסום המותג שלכם מול קהל היעד הרלוונטי "הגיוסים הקשים" חשבו היכן הם נמצאים ברשת ובמדיה החברתית. פרסמו במקומות הנכונים וגרמו לעובדים שלכם לשתף חוויות ותמונות מחיי העבודה שלהם במדיה החברתית.

5. טיפ חשוב!! לעומת מה שאולי אתם חושבים מיתוג לא עולה כסף, הקמת FUN PAGE לארגון העובדים שלכם יהיה צעד חכם (וחינמי), המדיה החברתית היא חינמית לחלוטין רק צריך להיות יצירתי ולחשוב מחוץ לקופסא, בחרו אסטרטגיית מיתוג, אתרו את המועמדים שלכם במדיה והעלו פרסומים בתדירות גבוהה שיכללו תכנים בעלי ערך - מטורגטים לקהל שלכם.

6. מדידה ובקרה, כמו כל הליך יש לבצע בדיקות תקופתיות של השפעת המיתוג על הליכי הגיוס, לדוגמה האם אנחנו מקבלים יותר קורות חיים על כל משרה שפורסמה?, האם אנחנו מקבלים פניות מעובדים גם ללא פרסום משרות?, האם ישנה השפעה על אחוז נטישת העובדים וכן הלאה.

היו מודעים למיתוג המעסיק שלכם יש לו השפעה עצומה.

בהצלחה.


חפשו לפי תגיות
אין עדיין תגים.

מתעניינים במשרה ? 

צרו קשר בנייד 052-3823332 או שלחו

קורות חיים במייל meital@MITtalent.com

Thanks! Message sent.

מאמרים אחרונים