7 דרכים אקטיביות לניהול הקריירה שלך

כל בוקר אתה קם מתארגן והולך לעבודה, אתה עושה את אותו התפקיד מעניין ככל שיהיה כבר כמה שנים. אתה מתחיל לשאול את עצמך לאן כל זה מוביל, אתה תוהה מה הצעד הבא? מה אתה יכול לעשות כדי להתקדם?

אז אתה פונה למנהל שלך, והוא בוהה בך אטום ושולח אותך בחזרה לשולחן שלך.

זה כל כך קל להמשיך בשגרה הזו עד שהופכים להיות מתוסכלים, לא מרוצים ומתחילים לחפש את ההזדמנות הבאה במקום אחר. מה הבעיה בסיפור הזה?

אתה לא מנהל את הקריירה שלך. אתה עושה את העבודה שלך. אתה פונה למנהל שלך אבל אתה לא מנהל את הקריירה שלך בצורה אקטיבית. אתה מצפה שהבוס שלך ינהל את הקריירה שלך עבורך. הבעיה היא שהבוס שלך יותר טרוד בניהול הקריירה שלו.

אז... אתה חייב לנהל את הקריירה שלך היא שלך!

7 דרכים אקטיביות לניהול הקריירה שלך.

זה כל כך קל להישאב לשגרת העבודה כאן ועכשיו ולשכוח מעתיד הקריירה שלך. אז כיצד תנהל את הקריירה שלך בביטחון? הנה 7 דרכים בעזרתם תוכל להתחיל לנהל את הקריירה שלך כבר היום:

1. קבע ותקשר את מטרות הקריירה שלך

המפתח להשגת מה שאתה רוצה, הוא קודם כל לדעת מה אתה רוצה. אתה חייב לדעת לאן אתה רוצה להגיע בקריירה שלך, ואתה חייב להיות ברור מול המנהלים והמנטורים שלך בנוגע לשאיפות ולמטרות שלך. המטרות האלו הן גם דרך מצוינת למדוד את ההתקדמות שלך לאורך השנים. יש לקבוע מטרות קצרות טווח וארוכות טווח. אם אינך בטוח לאן אתה יכול להגיע למד את ההיררכיה הארגונית בתעשייה שלך או בחר לך דמות מקצועית שמאתגרת אותך.

לצעירים בתחילת הקריירה, הקשיבו לאני הפנימי שלכם לחוזקות הטבעיות שלכם, שמאפיינות אתכם בחייכם הפרטיים וכך נסו לבחור מסלול קריירה. אני תמיד ממליצה לא לגשת לתואר ראשון לפני שמחליטים בנוגע למסלול הקריירה הרצוי שלנו. תמיד יש אפשרות לגשת לאבחון מעמיק אצל יועץ קריירה מקצועי בתחום שמעניין אותך.

2. צור אפשרות לפידבקים פתוחה

זה תמיד קשה לשמוע פידבק כנה ואמיתי במיוחד כשהוא לא חיובי. אבל היכולת שלך להקשיב לפידבקים האלו ולשפר את עבודתך היא זו שתדחוף את הקריירה שלך קדימה. היה פתוח לשמוע את הטוב ובעיקר את הרע זה יעזור לך להשיג את המטרות שלך מהר יותר.

3. חשוב על ההישגים שלך בצורה שונה

נסה לחשוב על העבודה שלך במושגים של מודל ה.ת.מ.ד: הישגים, תוצאות, מספרים,דוגמאות. לכולנו יש תחומי אחריות, אבל האנשים שבולטים מעל כולם הם אלו שמתארים את האחריות שלהם באמצעות הישגים, תוצאות, מספרים ויש להם דוגמאות "מהשטח" שיגבו את הסיפורים שלהם. חשוב אילו הישגים, תוצאות, מספרים ודוגמאות אתה הפקת השנה האחרונה?

4. שמור את הדוגמאות שלך

אני בטוחה שבכל רבעון אתה משיג יעד קשה, מסיים פרויקט בהצלחה, מקבל מכתב מלקוח מרוצה. מקרים אלו תואמים את מודל ה.ת.מ.ד האם אי פעם חשבת לשמור את ה"הוכחות" האלה? אם יש לך פרוייקט שאתה ממש גאה בו העלה את המסמך לתיבת הדרייב שלך וכך תוכל להשתמש בו גם בעתיד.

5. היכנס לתוך השיחה

קרא חדשות מהתעשייה, היכנס לאתרים ובלוגים בתחום ההתחמות שלך דאג שתהיה לך דעה ונקודת מבט משלך על הדברים מקדם את עצמך כמוביל דעה ומקור לידע בקהילה המקצועית שלך. כאשר אתה נתקל בתוכן טוב שתף אותו עם מובילי דעה אחרים בתעשייה שלך.

6. הרם את היד

כאשר אתה שומע על פרויקט חדש / תפקיד חדש רוחבי אפילו, אבל כזה שתואם את מסלול הקריירה והמטרות שקבעת לעצמך, הרם את היד דאג לידע את הממומנים עליך ואת מחלקת משאבי האנוש שבעובדה החשובה שאתה מעוניין ללמוד ולהרחיב את הידע שלך וכן וודא כי הוא יודע מה יש לך לתרום להצלחת הפרויקט/ תפקיד חדש.

7. תשקיע זמן לתחזק את המהלכים שלך

אני יודעת שאתה עסוק ושאתה צריך לגרום לדברים להתבצע, ושזה אקסטרא עבודה עכשיו לקחת אחריות וטפל בכל נושא הקריירה בצורה פעילה. אני בעצמי משקיעה שעה בכל יום ליצירת קשרים חדשים עם מובילי דעה בתעשייה שלי ואפילו בתעשיות משיקות כדי לקדם את ה"מותג" האישי שלי. אני משקיעה לפחות שעה ביום לשמור עבודות שלי ולעדכון הפרופילים החברתיים שלי. זו לא השקעה מטורפת זה פשוט הרגל חדש שצריך לנכס לעצמנו, להיות גאים בידע ובהישגים שלנו לשתף ולתקשר זאת למקבלי ההחלטות כי להם יש להם יכולת להשפיע על הקריירה שלנו.

בהצלחה,

לשאלות תמיד ניתן להשיג אותי במדיות החברתיות.


חפשו לפי תגיות
אין עדיין תגים.

מתעניינים במשרה ? 

צרו קשר בנייד 052-3823332 או שלחו

קורות חיים במייל meital@MITtalent.com

Thanks! Message sent.

מאמרים אחרונים