לנהל קריירה כמו עסק .

נראה לי שאף אחד לא לוקח את הזמן להפנים שהקריירה שלו או שלה היא בעצם עסק. הקריירה שלך היא לא אחרת מאשר כל עסק קטן. יש לך מוצר (אתה) שאתה מוכר לקהל שלך (המעסיק שלך). אתה צריך לנהל את הקריירה שלך בדיוק כמו שאיש עסקים מנהל עסק. אין מיומנות חשובה יותר ליישם בקריירה שלך מאשר לנהל אותה כמו עסק.

כעסק, המטרה שלך היא הישרדות אבל לא רק!

עסקים טובים שואפים למכור את המוצר שלהם תמורת כסף רב ככל האפשר. כך גם, אתה עם הקריירה שלך והשכר שאתה דורש.

תהיה איש עסקים טוב והקריירה שלך יכולה להגיע רחוק, תתעלם מהמציאות העסקית ואתה צפוי להיתקל בקשיים. הייתי מגייסת במשך עשר שנים, וראיתי מנהלים אינספור "פושטים רגל" משום שהם לא ניהלו את הקריירה שלהם כעסק. למעשה, זה משהו שאני רואה על בסיס יומיומי תוך כדי שאני סורקת את קורות החיים של מועמדים ומנהלים בדרכם לתפקיד הבא. כמו שחברות מקבלות החלטות רעות עד כדי שיגרמו להם לסגור את העסק, כך אנשים מקבלים החלטות רעות עם הקריירה שלהם עד כדי שהם מוצאים את עצמם מובטלים ולפעמים גרוע מכך מתקשים למצוא עבודה.

חלקם מתרכזים במקצוע שהתיישן ומה שהם מנסים למכור כמוצר כבר לא בביקוש.לדוגמה

לחלקם קורות חיים שאינם משרתים אותם היטב והרבה פעמים מזיקים לסיכוי שלהם ובקיצור הם אינם מציגים או "אורזים" את המוצרים שלהם בצורה נכונה.

חלקם רווקים ועדיין מתעקשים לגור באזור שבו אין עבודות טובות- הם מנסים למכור מוצר באזור גיאוגרפי שבו אין ביקוש.

לפעמים הם עשו משהו רע שגורם לכך אנשים לא רוצים להעסיק אותם-יש להם שם רע "מותג כושל".

לפעמים הם עשויים להראות מבוגרים מדי כדי למצוא עבודה- אנשים "שהתעייפו" מהמוצר שלהם.

הקריירה שלך היא עסק ואתה המוצר. אתה צריך להבין כי באמצעות יישום עקרונות עסקיים פשוטים על הקריירה שלך תוכל להגיע להישגים משמעותיים.

לפני שאני מסיימת כמה דברים קטנים שחשוב לכסות. ראשית, אני מאמינה שעבודה אצל אנשים אחרים זה דבר חכם מאוד. כשחושבים על הקריירה שלך כמו בעל עסק ולא כעל מי שעובד עבור אנשים אחרים, תבין מהר כי יש כמה ארגונים המציעים שכר גבוה יותר עבור פחות סיכון, ומספקים לך את היכולת להמשיך את העבודה גם כאשר אתה לא שם, ואם תלמד למנף נכסים של אחרים כשלך, תזכה להיות חלק מרשת חברתית ענפה, כך אתה יכול לרכז את המאמצים שלך על דבר אחד שבו אתה מומחה.

לעבודה עבור אנשים אחרים מספר עצום של תגמולים, תגמולים אלה הם פסיכולוגיים, פיננסיים ואחרים. כאשר אתה עובד בשביל מישהו אחר, אתה בעסק עבור עצמך, אבל מאפשר למעסיק שלך לקחת את רוב הסיכון. סוד נוסף של הוא שאתה יכול לנצל את היתרונות של הגודל וחוסר היעילות של ארגון גדול לטובתך. אם אתה הולך לעבוד עבור חברה גדולה מספיק, מהלכים יוצאי דופן יופצו לקהל של אלפים וימנפו את המותג שלך.

אמשיך להרחיב בנושא בפוסטים הבאים תמשיכו לעקוב אחרי

בפייסבוק https://www.facebook.com/MIT.topTalent/?pnref=lhc

לינקדאין https://www.linkedin.com/in/meital-ifrah-sourcingmittalent?trk=nav_responsive_tab_profile_pic

אינסטגרם sourcing.ninja#

בפעם הבאה נכנס יותר לעומק של מרכיבי העסק שלנו..

מיטל סורסינג נינג'ה

#טאלנט #ניהולקריירה #עבודה #משאביאנוש #resume #קריירה #socialmediarecruit #קורותחיים #linkedin #facebook #גיוסעובדים #recrutment

חפשו לפי תגיות
אין עדיין תגים.

מתעניינים במשרה ? 

צרו קשר בנייד 052-3823332 או שלחו

קורות חיים במייל meital@MITtalent.com

Thanks! Message sent.

מאמרים אחרונים