מיומנות הסורסינג לא רק לגיוס עובדים... מחפש עבודה אתה הלקוח, ומגיע לך השירות הטוב ביותר!

מידי יום אני מקבלת הודעות ותגובות כמו "תודה שפנית אלי" "תודה על המענה המהיר" "מה באמת זה לא בתשלום" "תודה על העצה זה לא מובן מאליו" "מה, את מגיעה אלי?" "זו פעם ראשונה שחברת השמה מתייחסת אלי ככה..." אז ראשית תודה רבה, שנית אני לא חברת השמה "אני לא שמה אותך ונעלמת"...

סורסינג מבוסס על התפיסה שהמועמד הוא לקוח וכמו שכל עסק משקיע בשירות הלקוחות שלו כדי שהם יהפכו ל-"לקוחות חוזרים" כך גם המגייס. (ב 2016 ממוצע העסקה בקרב דור ה Y עמד על כ 18 חודשים ולכן הוא יחזור אלי ב 3 שנים הקרובות).

אז נחשוב ביחד... אם אני מסוגלת לאתר כמעט כל מועמד באמצעות סורסינג... כך גם אני יכולה לאתר כל לקוח בהתאמה להגדרת מילות החיפוש הרלוונטיות.

מה זה אומר ? שהמומחיות העיקרית של מגייס היא בעצם להבין מיהו הלקוח ואיפה הוא נמצא?!!!

סורסינג היא מיומנות שכל אחד צריך לרכוש בעידן ה- BIG DATA וה- social media .

יכולות איתור ומשיכה יכולות לשמש אתכם למציאת עבודה, למציאת לקוח, למציאת מוצר מסוים, מועמד, ספק או אפילו משקיעים.

סורסינג (Sourcing) מלשון Source (מקור) היא מיומנות שמאפשרת למצוא "מחט בערמת שחט" כלומר, למצוא פיסת מידע אודות אדם ספציפי או אדם ספציפי באמצעות פיסת מידע. החיפוש מתבצע בתוך מאגר מידע עצום "BIG DATA" שרובו מתבסס על מנוע החיפוש של Google מצד אחד וכל רשת חברתית אחרת מצד שני שבה אנחנו ממלאים פרטים אישיים או מקצועיים בפרופיל שלנו.

הדבר מדהים כי כאשר אני פונה אליך בהצעה אני יודעת איפה ובמה אתה עובד, איך אתה ניראה, מה "הסטייל" שלך, מה אתה אוהב לאכול, איזה מוסיקה אתה שומע, ובאיזה תוכניות אתה צופה בטלויזיה תבינו את חוזקת פתיחת "המקרב" שלי (מקרב= שלב בהליך המכירה בו אתה רוכש את אמון הלקוח ותופס את תשומת הלב שלו) והכי חשוב אם עדיין חסרים לי פרטים, דרך המדיה אני יכולה ליצור אתך קשר בצורה נוחה מידית ואישית.

טכניקת הסורסינג מאפשרת למגייסת למצוא הרבה יותר מועמדים דווקא איפה שקשה. טכניקות סורסניג מלמדות איך למשוך הרבה יותר מועמדים איכותיים מאשר בעבר.

והכי חשוב מה היא הדרך הנכונה ליצור קשרים עם קהלי היעד שלנו כך שהם יסכימו לשלוח לנו את הפרטים שלהם ולהתאים להם את המשרה הנכונה עבורם.

סורסינג יהפוך כל רכזת גיוס לנינג'ת חיפוש עם תוצאות מהירות יותר ואיכותיות יותר.

עכשיו תחליפו את המילה מועמד במילה לקוח ואת המילה משרה במילה מוצר:

טכניקת הסורסינג מאפשרת למגייס למצוא הרבה יותר לקוחות דווקא איפה שקשה. טכניקות סורסניג מלמדות איך למשוך הרבה יותר לקוחות איכותיים מאשר בעבר.

והכי חשוב מה היא הדרך הנכונה ליצור קשרים עם קהלי היעד שלנו כך שהם יסכימו לשלוח לנו את הפרטים שלהם ולהתאים להם את המוצר הנכון עבורם.

לכן אני משתמשת בסורסינג גם כדי לאתר לקוחות פוטנציאלים אי-מיילים של אנשי קשר ובעצם מייצרת לעצמי המון עבודה כיועצת סורסינג ומיתוג למעסיקים ולעסקים שרוצים להגדיל רווחים באמצעות הנכס הכי יקר שלהם העובדים שלהם.

כדי להבין יותר טוב יש להסתכל על משפך הגיוס:

לצורך ההשוואה...

משפך הגיוס הכללי בד"כ נראה כך:

  • קבלת קו"ח של מועמדים ומיונם = קבלת ליד לקוח וטיוב נתונים

  • מיון באמצעות ראיון טלפוני והזמנה לראיון פרונטאלי = שיחת בירור צרכים (קו ראשון)

  • ראיון מול מנהל ישיר = שיחת מכירה

  • הצעת שכר = הצעת מחיר

  • חתימת חוזה = סגירת עסקה

  • התחלת עבודה = אספקת שירות/מוצר

לכל ארגון יש קשיים בשלבי הגיוס השונים הקושי העיקרי הוא בשלב הראשון שלב קבלת קו"ח = ליד, כאשר אנחנו נתקלים בצוואר בקבוק כזה שאין לנו מספיק קורות חיים למשרה מסוימת זה אומר שאין לנו מספיק לקוחות רלוונטיים.

הגישה הזו אומרת שאני כמעסיק רואה בהון האנושי שלי "לקוח" ולכן אני מציעה לו הצעת עבודה תמורת שכר כמו שאני מציעה מוצר ללקוח תמורת תשלום וכמו שלמוצר יש מיתוג גם אני כמעסיק חייב לדאוג למותג המעסיק שלי ואל תתבלבלו לחשוב שזה אותו הדבר.

קושי בתחילת משפך הגיוס יעצור אותנו מלהגיע ליעדים שלנו ואנחנו לעולם לא נצליח להגיע למטרות שלנו בתחתית המשפך סגירת משרה או לחלופין סגירת עסקה עם לקוח.

מילוי המשפך בקו"ח = ליד דורש מס' פעולות:

  1. ניהול כמות הביקורים באתרים השונים

  2. ניהול אחוזי הקלקות על פרסום ספציפי

  3. ניהול מותג שימשוך דווקא את הלקוחות (מועמדים) שאתם רוצים

  4. מעבר לשימוש בהפצת תוכן בוידאו באמצעות רשתות חברתיות

למה וידאו מאוד פשוט: ראו את הבדלי הצפייה..

הפתרון טמון בחשיבה מחוץ לקופסה ביצירתיות וביוזמה, עולם הגיוס משתנה זה כבר לא עולם של מגייסים זה עולם של עובדים והופך להיות יותר ויותר קשה לגייס עובדים טובים כאשר אחוזי האבטלה נמוכים והתחרות על כל עובד גדלה (בחלק מהמקרים ובד"כ בדרגים הנמוכים יותר), הטכנולוגיה והכלים של היום נותנים מענה מדהים ומהיר לבעיית מילוי המשפך והכי מדהים שכל אחד יכול מכל מקום ובכל זמן עם מחשב נייד וקצת יוזמה.

ליותר מידע על איך להגדיל את מאגר הלידים שלכם ואת כמות הלקוחות המשיכו לעקוב אחרי .


חפשו לפי תגיות
אין עדיין תגים.

מתעניינים במשרה ? 

צרו קשר בנייד 052-3823332 או שלחו

קורות חיים במייל meital@MITtalent.com

Thanks! Message sent.

מאמרים אחרונים